
III edycja KOOM
MEDYCYNA TO SZTUKA
Zapraszamy na III edycję Konferencji OgólnOpolskiej w Medycynie
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na III edycję Konferencji OgólnOpolskiej w Medycynie!
W dniach 30-31.05.2025 r. w Studenckim Centrum Kultury SCK przy ul. Katowickiej 95 odbędzie się kolejna edycja studenckiego wydarzenia naukowego organizowanego przez Oddział Opole Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland w porozumieniu z Radą Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego oraz Fundacją Uniwersytetu Opolskiego. Tegoroczny motyw przewodni stanowi fraza „Medycyna to sztuka”.
W planie konferencji przewidujemy dwa intensywne dni, pełne sesji tematycznych, wartościowych paneli dyskusyjnych oraz warsztatów. Ze względu na motyw przewodni po raz pierwszy podejmujemy się współpracy międzywydziałowej zapraszając do współorganizacji Instytut Sztuki, dzięki czemu oprócz sesji poświęconych medycynie uczestnicy będą mogli wziąć udział w wernisażu prac nawiązujących do motywu przewodniego konferencji. Tegoroczna edycja zostanie również wzbogacona o piknik profilaktyczny skierowany do wszystkich mieszkańców Opolszczyzny dzięki współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym oraz Wojewódzkim Oddziałem NFZ w Opolu.
Trzecia edycja została utworzona z sesji poświęconych poniższym dziedzinom medycyny:
– Pediatria “Sztuka bycia dzieckiem, sztuka bycia lekarzem”
– Chirurgia “Od chaosu do harmonii”
– Medycyna ratunkowa w połączeniu z anestezjologią i intensywną terapią “Medycyna w chwili kryzysu: artyzm ratowania życia”
– Interna “Kolorowy świat interny”
– Sesja profilaktyczna “Prewencja jako arcydzieło profilaktyki”


Śladem poprzedniej edycji nie rezygnujemy z sesji posterowych, których zakres tematyczny również został poświęcony powyższym dziedzinom:
– Pediatria – “Tworząc życie, tworząc zdrowie”
– Chirurgia – “Pędzlem i skalpelem”
– Medycyna ratunkowa w połączeniu z anestezjologią i intensywną terapią “Sztuka interwencji”
– Interna – “Mistrzostwo diagnozy”
– Sesja profilaktyczna “Medycyna zapobiegania: Artystyczne podejście do zdrowia publicznego”
Planowane warsztaty umiejętności praktycznych dla studentów:
– laparoskopia
– szycie chirurgiczne
– resuscytacja noworodka
– poród fizjologiczny
– karmienie piersią
– VR wykorzystanie nowoczesnej technologii w medycynie
– fizjoterapia – taping
– medycyna ratunkowa
– USG
– dietetyka
– ECHO
– symulacja medyczna
Piknik profilaktyczny:
Przy organizacji tej części wydarzenia chcemy w przyjemnej atmosferze zapewnić mieszkańcom dostęp do podstawowych badań i profilaktyki. Planujemy organizację stanowisk pomiaru glikemii, ciśnienia tętniczego, analizę składu masy ciała oraz Szpital Pluszowego Misia dla najmłodszych uczestników. Dzięki wsparciu szpitala staramy się umożliwić konsultacje ze specjalistami poszczególnych dziedzin, analizę leków przy wsparciu farmaceuty klinicznego oraz realizację stanowiska ubezpieczeń EKUZ.
Korzystając z zbliżającego się Dnia Dziecka stawiamy na dotarcie do najmłodszych mieszkańców. Dzięki temu mamy nadzieję, że trzecia edycja dobrze zapiszę się nie tylko historii naszego Uniwersytetu, ale również zyska sympatię mieszkańców Opola.
Serdecznie zachęcamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu!
Pozdrawiamy
Komitet Organizacyjny Konferencji OgólnOpolskiej w Medycynie



Zarejestruj się
na KOOM!
Masz pytania?



