
Z dumą informujemy, że II Opolski Kongres ESG, zorganizowany przez Fundację Uniwersytetu Opolskiego w dniach 12–13 czerwca 2025 roku w Zamku Moszna, spotkał się z bardzo szerokim zainteresowaniem – zarówno w środowiskach akademickich i biznesowych, jak i w mediach oraz organizacjach eksperckich.
Wydarzenie poświęcone było najważniejszym wyzwaniom w obszarze zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego (ESG). Poruszane tematy obejmowały m.in. transformację energetyczną, zielone inwestycje, społeczną odpowiedzialność w samorządach i biznesie oraz zarządzanie oparte na wartościach.
Gdzie pisano o Kongresie?
Informacje, relacje oraz zapowiedzi Kongresu pojawiły się w wielu ogólnopolskich i regionalnych serwisach, m.in.:
- Doradztwo Energetyczne (NFOŚiGW) – zapowiedź i analiza tematyki transformacji energetycznej
- Uniwersytet Opolski – relacja z udziałem kadry naukowej UO
- Warsztaty ESG dla studentów Wydziału Ekonomicznego – Wydział Ekonomiczny – relacja z warsztatów ESG dla studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego, które odbyły się w ramach II Opolskiego Kongresu ESG
- Opolska Izba Gospodarcza – znaczenie ESG dla biznesu i rozwoju regionu
- Opolska360.pl – omówienie debaty „Zrównoważone miasto”
- Opolska360 – relacja i podsumowanie
- Fundacja Rozwoju Śląska – zaproszenie i agenda wydarzenia
- Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) – informacje o ESG w kontekście gospodarki regionalnej
- Radio Doxa FM – audycja z udziałem partnera wydarzenia
- Magazyn Opolski – zapowiedź medialna i ramowy program wydarzenia
- Program „Fair Play” – Krajowa Izba Gospodarcza –zaproszenie i agenda wydarzenia
Kongres, który łączy środowiska
Zachęcamy do obejrzenia dynamicznej wideo relacji z Kongresu, która ukazuje atmosferę wydarzenia, wystąpienia ekspertów oraz zaangażowanie uczestników:
▶️ Obejrzyj na Facebooku
W ramach Kongresu odbyła się również inspirująca debata poświęcona nowoczesnym technologiom i ich wpływowi na rozwój inteligentnych miast. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele nauki, samorządów i branży technologicznej.
🎬 Zapis debaty dostępny jest na YouTube: Debata: „Nowe technologie w służbie smart city”
Podziękowania
II Opolski Kongres ESG był miejscem spotkania reprezentantów uczelni, administracji publicznej, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego. Dzięki szerokiemu zakresowi tematycznemu oraz praktycznemu podejściu, wydarzenie przyczyniło się do wymiany doświadczeń i wspólnego budowania przyszłości odpowiedzialnej społecznie i środowiskowo.
Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, prelegentom, uczestnikom i redakcjom za obecność i współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia.




Dodaj komentarz