, ,

Nowa Współpraca Fundacji UO z Grupą Azoty ZAK S.A. w Ramach Programu Stypendialnego PRIMUS

min czytania

Źródło: pexels.com

Mamy zaszczyt ogłosić, iż nawiązaliśmy nową współpracę z Grupą Azoty ZAK S.A. z siedzibą w Kędzierzynie – Koźlu, jednym z liderów w branży chemicznej. Inicjatywa ta wpisuje się w kontekst Programu Stypendialnego PRIMUS, który ma na celu wspieranie zdolnych studentów oraz rozwijanie zrównoważonych projektów badawczych.

Program PRIMUS jest innowacyjną inicjatywą wspierającą studentów o wybitnych osiągnięciach naukowych i akademickich. Jego głównym celem jest stworzenie warunków do rozwoju zdolnej młodzieży poprzez zapewnienie dostępu do specjalistycznych środków finansowych, a także umożliwienie udziału w ambitnych projektach badawczych.

W ramach rozszerzenia Programu PRIMUS, Fundacja Uniwersytetu Opolskiego podjęła współpracę z Grupą Azoty ZAK S.A., jednym z największych producentów nawozów, chemikaliów i polimerów w Polsce.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. to producent nawozów azotowych odznaczających się wyjątkowymi parametrami wysiewnymi oraz alkoholi OXO i plastyfikatorów, w tym pierwszego polskiego plastyfikatora nieftalanowego. Kędzierzyńskie produkty znajdują zastosowanie w wielu sektorach gospodarki: rolnictwie, budownictwie, przetwórstwie chemicznym, przemyśle tworzywowym i motoryzacyjnym. Spółka posiada własną elektrociepłownię, port załadunkowy, świadczy specjalistyczne usługi laboratoryjne. Jest właścicielem i głównym sponsorem klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Współpraca z Grupą Azoty ZAK S.A. otwiera przed studentami Uniwersytetu Opolskiego drzwi do świata przemysłu chemicznego. To partnerstwo ma na celu nie tylko finansowe wsparcie studentów, ale także otwarcie nowych perspektyw zawodowych w sektorze chemicznym.

Studenci będą mieli szansę uczestniczyć w projektach badawczych prowadzonych przez Grupę Azoty ZAK S.A., co stanowi doskonałą okazję do rozwoju zawodowego.Oba podmioty planują rozwijanie tej współpracy poprzez liczne wydarzenia oraz wymianę wiedzy i doświadczeń między środowiskiem akademickim a biznesowym.

Bardzo dziękujemy za zaufanie!

Wspólnie możemy więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *