Szanowni Państwo,
Opolski Kongres ESG Fundacji Uniwersytetu Opolskiego dobiegł końca! Wydarzenie, które odbyło się 20 czerwca 2024 roku w malowniczym Zamku w Mosznej, zgromadziło ponad 100 uczestników, a wiedzę merytoryczną i praktyczną dostarczyło 30 prelegentów z różnych dziedzin. Cieszymy się niezmiernie, że tematyka wydarzenia trafiła w Wasze zainteresowania, co przełożyło się na tak liczną frekwencję.








źródło: https://www.flickr.com/photos/106461882@N02/albums/72177720318101600
Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom oraz moderatorom paneli. Wasza wiedza i doświadczenie z pewnością wyjaśniły wiele kwestii, zwróciły uwagę na różne aspekty oraz stanowiły cenne źródło inspiracji. Dzięki Wam uczestnicy Kongresu mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i wyzwaniami związanymi z kryteriami ESG, a także zdobyć praktyczne wskazówki dotyczące wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w różnych sektorach gospodarki.
Prelegenci oraz moderatorzy Opolskiego Kongresu ESG:
- Joanna Maraszek
- Agnieszka Brejdak
- Klaudia Borys
- mec. Daniel Borkowski
- dr hab. Tomasz Ciesielczuk
- Aleksandra Drescher
- Piotr Dancewicz
- Marcin Dworak
- Radosław Gajewski
- Artur Halbina
- Magdalena Karwacka
- Zbigniew Kawalec
- Damian Kołakowski
- Agnieszka Kossakowska
- Łukasz Krechowiecki
- dr Agnieszka Majer
- prof. dr hab. inż. Jarosław Mamala
- Marta Mikiewicz
- dr hab. Adam Sadowski
- prof. dr hab. inż. Waldemar Skomudek
- Mateusz Skubiński
- dr inż. Maciej Sołtysik
- dr inż. Dariusz Suszanowicz
- Jonasz Szczeniowski
- Daniel Szewczuk
- dr inż. Magdalena Śliwa
- Beata Tylman-Nowakowska
- Gabriela Twarowska
- Magdalena Wojtas
- Marcin Zająkała
Dziękujemy również wszystkim partnerom, którzy wsparli to przedsięwzięcie, w szczególności Diamentowemu Partnerowi – PKO Bank Polski, Srebrnemu Partnerowi – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Opolskiemu Centrum Rozwoju Gospodarczego za współorganizację tego wydarzenia. Wasze wsparcie było kluczowe dla sukcesu Kongresu.
Wśród partnerów, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia, znaleźli się także:
- 2BSustain
- Adamietz
- Doktor Volt
- Eltrans (Hyundai)
- Fundacja Ecoloop
- Fundacja Human Doc
- Fundacja Park
- Green Climate
- Grupa Chwaliński
- GTV Bus
- Hard Beans
- Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy
- Synergist
- Vindebar
Dziękujemy za wszystkie udzielone patronaty, honorowe oraz medialne, które przyczyniły się do zwiększenia rozgłosu i prestiżu Kongresu. Wasze zaangażowanie pomogło dotrzeć do szerszego grona odbiorców i podkreślić znaczenie tematyki ESG w dzisiejszym świecie.
Patronaty honorowe:
- Prezydent Miasta Opola
- Marszałek Województwa Opolskiego
- Rektor Uniwersytetu Opolskiego
- Forum Odpowiedzialnego Biznesu
- Fundacja Rozwoju Śląska
- Gmina Ujazd
- Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
- Katowicka Strefa Ekonomiczna
- MaxPro
- Opolska Izba Gospodarcza
- Park Naukowo-Technologiczny w Opolu
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Patronaty medialne:
- Gazeta Opolska
- NTO
- Radio Doxa
- Radio Opole
- Radio Park
- TVP3 Opole
Dziękujemy również Pani Marii Serotiuk z PR Consulting za sprawne prowadzenie Kongresu. Informujemy także, że na pamiątkę Opolskiego Kongresu ESG posadzone zostało drzewo w Alei Lipowej Zamku w Mosznej.


Przedstawiamy więcej zdjęć z wydarzenia, dostępnych pod linkiem: Galeria zdjęć.
Zachęcamy również do śledzenia naszych aktywności w mediach społecznościowych:
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Wspólnie możemy więcej w dążeniu do zrównoważonej przyszłości!




Dodaj komentarz