
Za nami 2. opolski Kongres ESG, który odbył się w dniach 13–14 czerwca 2025 r. w zamku w Mosznej. To wydarzenie ponownie stało się przestrzenią konstruktywnego dialogu, wymiany doświadczeń oraz budowania partnerstw na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Podziękowania
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Partnerów, bez których to wydarzenie nie miałoby takiego rozmachu i jakości merytorycznej.
To właśnie dzięki Waszemu wsparciu – organizacyjnemu, eksperckiemu i promocyjnemu – udało się stworzyć przestrzeń, w której biznes, nauka, samorządy i organizacje społeczne mogły rozmawiać wspólnym językiem o przyszłości, która nas łączy.
Wasze zaufanie i gotowość do współpracy są dla nas wyrazem prawdziwego zaangażowania w idee ESG – odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i zarządczej.
O czym rozmawialiśmy?
W trakcie dwóch intensywnych dni poruszyliśmy wiele aktualnych i kluczowych tematów, takich jak:
✔️ transformacja energetyczna i wyzwania związane z dekarbonizacją,
✔️ zmiany klimatyczne i adaptacja miast i regionów oraz branż, w tym HoReCa,
✔️ zarządzanie ryzykiem ESG i raportowanie niefinansowe,
✔️ budowanie zaangażowania społeczności lokalnych w zieloną transformację.
Warsztaty, debaty i wystąpienia eksperckie pozwoliły nam nie tylko lepiej zrozumieć złożoność wyzwań, ale też wspólnie poszukiwać realnych, wdrażalnych rozwiązań.
Inspiracja, która zostaje na dłużej
Jesteśmy wdzięczni za każdą rozmowę, każdy głos w dyskusji i każdą ideę, która wybrzmiała podczas Kongresu.
2. opolski Kongres ESG udowodnił, że tylko dzięki wspólnemu działaniu możliwa jest prawdziwa, odpowiedzialna zmiana – taka, która pozostawia trwały ślad nie tylko w strategiach, ale i w realnym otoczeniu.
Zapraszamy do zapoznania się relacją fotograficzną, która jest dostępna pod adresem: https://www.flickr.com/photos/106461882@N02/albums/72177720326814796/
Fot. Sylwester Koral & Filip Ożarowski | Uniwersytet Opolski




Dodaj komentarz