
Relacje, inspiracje i wspólne rozmowy o przyszłości młodych talentów – w takiej atmosferze 22 maja w Villa Academica odbyło się spotkanie Mecenasów i Laureatów Programu Stypendialnego PRIMUS 2025.
Wydarzenie było okazją do integracji osób tworzących społeczność PRIMUS, wymiany doświadczeń oraz budowania relacji pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego, biznesowego i stypendystami Uniwersytetu Opolskiego. To właśnie dzięki takim spotkaniom Program PRIMUS staje się czymś więcej niż inicjatywą stypendialną – tworzy przestrzeń współpracy, wzajemnego wsparcia i rozwoju.
Serdecznie dziękujemy JM Rektorowi Uniwersytetu Opolskiego, prof. dr. hab. Jackowi Lipokowi, za obecność i nieustanne wspieranie inicjatywy. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich Mecenasów oraz Laureatów za zaangażowanie, inspirujące rozmowy i wspólnie spędzony czas.
Szczególne podziękowania kierujemy do dr hab. Renaty Włoch, prof. UW z DELab Uniwersytetu Warszawskiego, która zapoznała uczestników spotkania z tematyką technologii cyfrowych w zakresie jej stosowania w firmach w ramach wykładu „Od teorii do praktyki: realia wdrażania technologii cyfrowych w polskich firmach”. Prelekcja stała się punktem wyjścia do interesującej dyskusji poświęconej wyzwaniom, szansom oraz przyszłości transformacji cyfrowej w Polsce. Dziękujemy Pani Profesor za podzielenie się wiedzą, doświadczeniem i cennymi spostrzeżeniami.
Spotkanie było jednocześnie ostatnim wydarzeniem realizowanym w ramach projektu „Akademicka Przestrzeń Rozwoju 2026”. Dziękujemy Samorządowi Województwa Opolskiego oraz Marszałkowi Województwa Opolskiego za wsparcie i współfinansowanie projektu, dzięki któremu możliwa była organizacja szeregu wartościowych inicjatyw służących rozwojowi społeczności akademickiej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólnie stworzoną atmosferę. Wierzymy, że relacje budowane w ramach Programu PRIMUS będą owocować kolejnymi inspirującymi przedsięwzięciami i sukcesami naszych stypendystów.









Dodaj komentarz