, ,

Studenci Uniwersytetu Opolskiego zmierzyli się w Konkursie Wiedzy o UE

min czytania

W dniu 22 maja 2024 roku, w Studenckim Centrum Kultury odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla studentów i studentek uczelni województwa opolskiego. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia było Koło Naukowe TEAL, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Do konkursu zgłosiło się aż 30 zespołów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu tematyką unijną wśród młodzieży akademickiej. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a poziom wiedzy uczestników imponujący. Każdy zespół wykazał się rozległą wiedzą na temat Unii Europejskiej, jej historii, instytucji oraz procesów decyzyjnych.

Po zaciętej rywalizacji, jury wyłoniło zwycięskie zespoły:
🥇 1 miejsce: Natalia Placek i Jan Ciupka (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego)
🥈 2 miejsce: Kinga Burda i Weronika Palus (Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego)
🥉 3 miejsce: Julia Bednarska i Arkadiusz Cheda (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, dziękując za udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Tego typu konkursy są doskonałą okazją do poszerzania horyzontów, zdobywania cennej wiedzy oraz nawiązywania wartościowych kontaktów.

Fundacja Uniwersytetu Opolskiego, jako organizacja non-profit wspierająca działalność naukową i dydaktyczną Uczelni, objęła to prestiżowe wydarzenie patronatem honorowym. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość uczestniczenia w inicjatywie, która promuje wiedzę o Unii Europejskiej wśród młodych ludzi.

Gratulujemy organizatorom z Koła Naukowego TEAL za przygotowanie tak wysokiego poziomu konkursu oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i determinację w zdobywaniu wiedzy. Życzymy im dalszych sukcesów na ścieżce akademickiej i zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *