, ,

Wystawa „Dyplomy 2024” współfinansowana ze środków Miasta Opola

min czytania

Źródło: pexels.com

Z radością ogłaszamy, że 10 czerwca tego roku Prezydent Miasta Opola oraz Prezes Fundacji Uniwersytetu Opolskiego podpisali umowę o realizację zadania publicznego nr CDO-ROP.526.7.2.2024 na organizację Wystawy „Dyplomy 2024”. To wydarzenie stanowi kontynuację długoletniej tradycji promowania młodych talentów artystycznych w Opolu.

„Dyplomy 2024” to już 19. edycja tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. Tegoroczna wystawa nabiera szczególnego znaczenia, gdyż jej tematyka będzie nawiązywać do obchodów 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. To doskonała okazja dla młodych artystów do zaprezentowania swoich refleksji i interpretacji tego ważnego jubileuszu.

Wystawa, organizowana we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu, ma na celu promocję utalentowanych absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Prezentowane prace dyplomowe będą nie tylko świadectwem umiejętności technicznych młodych twórców, ale także ich kreatywności i świeżego spojrzenia na współczesne wyzwania.

W ramach projektu zostanie przygotowana profesjonalna ekspozycja prac, a także wydany zostanie katalog „Dyplomy 2024”, który będzie trwałym śladem tego wydarzenia. Organizatorzy planują szeroką promocję wystawy, wykorzystując plakaty oraz zaproszenia skierowane do mieszkańców Opola, środowiska artystycznego, studentów Uniwersytetu Opolskiego oraz partnerskich uczelni z Polski i zagranicy.

Warto podkreślić międzynarodowy wymiar tego przedsięwzięcia. Zaproszenia zostaną wysłane do uczelni partnerskich w Cieszynie, Toruniu, Rzeszowie, Kielcach, a także za granicę – do Ostrawy, Indiany (Pennsylvania), Braunschweig, Carrara, Barcelony i Hualien na Tajwanie. To świadczy o ambicji organizatorów, by promować opolskich artystów na arenie międzynarodowej.

Prezydent Miasta Opola, podpisując umowę, potwierdził swoje zaangażowanie w rozwój kultury i wspieranie młodych talentów. Ta inicjatywa doskonale wpisuje się w strategię miasta, które stawia na rozwój poprzez kulturę i edukację.

Serdecznie dziękujemy władzom miasta za wsparcie tego cennego projektu. Jesteśmy przekonani, że Wystawa „Dyplomy 2024” będzie nie tylko świętem sztuki, ale także ważnym głosem młodego pokolenia w dyskusji o przyszłości Polski w Unii Europejskiej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola i gości do odwiedzenia wystawy, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń artystycznych i intelektualnych. Szczegółowe informacje o dacie i miejscu wydarzenia zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *